زمان جاری : پنجشنبه 03 خرداد 1403 - 10:24 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 117
نویسنده پیام
dibasalehi آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضویت: 28 /10 /1398


شرایط طلاق زن بدون اجازه شوهر چیست؟
عقد نکاح شکل دهنده نخستین مبنا و اصل معیشت زن وشوهر است و بر اساس ضوابط جاری در کشور ما و همین طور بر اساس دین اسلام ، باطل شدن عقد نکاح در شرایط و زمان های ویژه ای رخ می دهد که از دسته موارد باطل شدن نکاح می توان مواردی مانند باطل شدن عقد، درخواست طلاق از سمت زوج، طلاق توافقی و همینطور درخواست طلاق از سمت زن را نام برد.

زن در موارد ویژه ای قادر است از دادگاه در خواست طلاق کند و در صورتی که هیچ یک از این موارد و اوضاع مهیا نباشد و زوج درخواست زوجه خود موافقت نکند ، دادگاه حکم طلاق را صادر نمی کند . اما در صورت محرز بودن هر کدام از دوازده شرایط زیر برای دادگاه دیگر به موافقت زوج نیازی نیست و در این موارد دادگاه بی نیاز به موافقت مرد حکم طلاق را می دهد. برای اگاهی یافتن از شروط ضمن عقد و اگاهی از طلاق بی نیاز به وجود مرد از
بهترین وکیل طلاق در اصفهان کمک بگیرید. جهت آشنایی کاربران گرامی در این مقاله به بررسی شرایط طلاق زن بدون اجازه شوهر می پردازیم.

کمتر اتفاق می افتد که زن یا حتی مرد از حقوقی که در ضمن عقد به هم واگذار کرده اند مطلع باشند. زوجه قادر است به خاطر ۱۲ شرطی که در ضمن عقد در دفترچه ازدواج به ثبت رسیده از دادگاه در خواست طلاق کند.دفترچه‌های ازدواج که در دفاتر ازدواج ثبت می گردند بند‌هایی دارند که اگر از سمت شوهر امضا شوند، زن این اختیار را دارد که پس از کسب این شرایط در دادگاه‌های خانواده حضور یابد و در خواست طلاق کند.

در بند «الف» این عقد نامه‌ها اورده شده است : ضمن عقد نکاح خارج لازم زوج شرط کرد، هر وقت طلاق به خواست زن نباشد و بر اساس بررسی دادگاه در خواست طلاق به خاطر تخلف زن از تکالیف همسری یا بد اخلاق و رفتار او نبود، مرد وظیفه دارد تا نصف مال موجود خود را که در روز های زناشویی با او به کسب کرده است بر اساس دیدگاه دادگاه بلاعوض به زن بدهد.

در بند «ب» آن هم ضمن عقد نکاح خارج لازم مرد به زن وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر می‌دهد که زن اگر شرایطی به وجود امد ، از سمت مرد وکیل است خودش شخصاً یا با گزینش شخص دیگری به نام
وکیل طلاق در اصفهان به دادگاه رجوع کند و پس از محرز شدن ادعا، تقاضای طلاق کند.

حامد امیری بهترین
وکیل کیفری در اصفهان
حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت اماده برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده و … با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.

درخواست مشاوره
شرط های ضمن عقد نکاح حاوی ۱۲ شرط است که آن را شروط دوازده گانه عقد نکاح می نامند.
وکیل خوب در اصفهان شرط های حق طلاق زن را این گونه بیان می کند:

۱- زن قادر است از دادگاه در خواست صادر شدن حکم طلاق کند، اگر که شوهر از پرداخت خرجی به وی و انجام بقیه حقوق واجب زن به مدت ۶ ماه امتناع ورزد.

۲- در صورت بدرفتاری مرد به اندازه ای که ادامه حیات و معیشت را برای زن غیر قابل تحمل کند.

۳- مرد به بیماری خطرناک لا علاج مبتلا شود به اندازه ای که سلامت زن را در خطر قراردهد.

۴- مرد دیوانه باشد وقتی که امکان باطل کردن وجود ندارد.

۵- مشغولیت مرد به حرفه ای است که به اعتبار و آبروی زن و منافع خانوادگی او صدمه بزند در این زمان زن قادر است در خواست طلاق کند.

۶- صادر شدن حکم مجازات ۵ سال حبس یا بیشتر برای زوج ، یا جزای نقدی که به خاطر ناتوانی از پرداخت، سبب ۵ سال بازداشت وی گردد یا حبس و جزای نقدی که همه در مجموع شامل به ۵ سال بازداشت یا بیشتر شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد نیز یکی از شروط ضمن عقد نکاح است که به زن توان طلاق گرفتن را می‌دهد.

۷- مبتلا شدن مرد به هر نوع اعتیاد اسیب زایی که به تشخیص دادگاه به پایه زندگی خانوادگی اسیب می زند و ادامه زندگی را برای زن سخت وصعب می کند مثل اعتیادی که سبب بیکاری مرد، فروش وسایل منزل و صدمه رسیدن به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند شود.

۸- در صورتی که مرد معیشت خانوادگی را بی بهانه قابل قبول ترک کند یا اینکه ۶ ماه پی در پی بی بهانه قابل قبول غیبت کند، زن قادر است با رجوع به دادگاه و بی حاضر شدن شوهر طلاق خود را ثبت نماید.

۹- محکومیت حتمی مرد به خاطر انجام جرم و اجرای هر نوع جزا شامل حد و تعزیر است که خلاف ابرو و شان خانوادگی زن باشد. مشخص کردن این مسئله هم با دقت به شرایط و موقعیت زن و عرف و ضوابط دیگر با دادگاه است.

۱۰- در صورت بچه‌دار نشدن مرد بعد از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک به خاطر عقیم بودن یا مشکلات جسمی دیگر است که در این زمان زن قادر است در خواست طلاق بدهد.

۱۱- همین طور اگر مرد گم شود و طی ۶ ماه بعد از رجوع زن به دادگاه یافت نشود دادگاه حکم طلاق می دهد.

۱۲- ازدواج دوباره زوج بی رخصت زوجه که اگر این مورد رخ دهد، زن حق طلاق را از مرد می‌گیرد.

در صورت رویارویی با هریک از مشکلات حقوقی خانواده ، از جمله طلاق می توانید با
وکیل پایه یک در اصفهان تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

بر مبنای این گزارش،‌ زن به غیر از موارد اورده در دفتر ازدواج قادر است حق منزل و سکونت که اختیار معین کردن مکان زندگی است را از مرد بگیرد ، حق تحصیل و حق اشتغال یا هر شرطی که مغایر اقتضای عقد نکاح نباشد را در سند ازدواج خود با سازش با شوهر بیاورد. با بررسی یکی از شرایط دوازده گانه و محرز شدن آن در دادگاه، زن قادر است با بهره گیری از وکالت ضمن عقد با رجوع به دادگاه خانواده و طی مراحل قانونی برای اجرای طلاق مبادرت ورزد. در شرایطی هم می شود که زوج و زوجه بر سر داشتن حق طلاق زن بدون هیچ پیش‌شرطی رضایت داشته باشند یا بانوانی که به دنبال گرفتن این حق هستند ، این مورد خارج از این دوازده شرط در شرایطی مسجل می گردد که مرد در دفاتر استاد رسمی «وکالت در طلاق» یا حق طلاق زن را به زوجه بدهد که در این صورت زن هر وقت و جدای از هر پیش‌شرطی قادر است از دادگاه در خواست طلاق کند.

شرایطی مانند حق تحصیل یا کار یا طلاق حقوقی اند که قانوناً به مرد داده می شوند و مرد این حق را به زن می دهد و بعدها هم قادر است مانند سایر حقوق آنها را هم از زن بگیرد عملا به جز وکالت در طلاق احتیاجی به اوردن این حقوق در عقد نیست چرا که زن در هر صورت این حقوق را دارد . در مورد کار کردن هم اگر کار برخلاف خوبی وصلاح خانواده، زن یا مرد باشد، مرد قادر است از ان جلوگیری کند. پس برای تاکید این امکان وجود دارد که حرفه مد نظر را در عقد اورد هرچند عملاً نمونه های محدودی می شود برای مشاغل برخلاف صلاح و مصلحت اورده شده پیدا کرد .
وکیل دادگستری اصفهان ذکر کرده است که در خصوص وکالت در طلاق می توان جمله ای مانند این جمله را اورد: ” زن وکیل مرد در طلاق شد تا بی احتیاج به حاضر شدن شوهر، خود را مطلقه نماید”

حق طلاق را نمی توان به زن بخشید . در اصل آنچه که مردم به این نام از ان یاد می کنند دادن وکالت در طلاق و در مواردی تعهد بر بخشیدن وکالت در طلاق است. پس در صورتی که وکالت در طلاق به همسر خود داده باشید اگر در سند مربوطه اورده شده باشد که این وکالت ضمن عقد خارج لازم بخشیده شده است یا به صورت دیگری غیر قابل فسخ شده باشد، امکان باطل کردن ان وجود ندارد و اما به غیر از این موارد امکان باطل کردن وکالت وجود دارد .

حال سوال پیش می اید که در صورتی که زن در خواست طلاق كند حق دریافت مهریه دارد؟

بسته به اینکه چه علتی طلاق بگیرد و نوع طلاق چه باشد در صورتی که طلاق توافقی باشد که دو طرف الزامی است در این مورد سازش کنند اما در صورتی که طلاق بائن باشد و زن برای طلاق علت های محکمه پسند ارائه کند و دادگاه حکم به طلاق به سود زن بدهد در این زمان این امکان را دارد که دادخواست مهریه را هم به دادگاه ارائه کند و آن را هم درخواست کند.

آن چه گفتیم توضیحاتی بود از شرایط طلاق زن بدون اجازه شوهر، اما روشن است مطلع شدن کامل از قوانین و اقدام برای گرفتن حق خود در دادگاه، نیازمند حضور
مشهورترین وکیل در اصفهان در این زمینه می باشد. پس در صورتی که با مشکلاتی مانند ، طلاق ، نفقه ، مهریه و … مواجهه شدید می توانید بدون هیچ گونه نگرانی پرونده ی خود را به وکیل طلاق اصفهان بسپارید . حامد امیری وکیل عالی در اصفهان با بیش از ده ها پرونده ی موفق راهنمای شما در جهت پیشبرد پرونده خواهد بود. همچین این امکان فراهم شده است تا پرسش های خود را به صورت آنلاین مطرح نمایید.
https://hamedamiri.net/


مطالب مرتبط

بهترین وکیل اصفهان
وکیل در اصفهان
وکیل طلاق در اصفهان
بهترین وکیل کیفری در اصفهان
وکیل خوب در اصفهان
وکیل پایه یک در اصفهان
وکیل دادگستری اصفهان
مشهورترین وکیل در اصفهان
وکیل عالی در اصفهان
وکیل حقوقی در اصفهان
وکیل مهریه در اصفهان
وکیل قتل در اصفهان
وکیل قراردادها در اصفهان
وکیل سرقت در اصفهان
وکیل مواد مخدر در اصفهان
وکیل حقوق مولفان و مخترعان در اصفهان
وکیل تغییر نام در اصفهان
وکیل مالکیت معنوی در اصفهان​​​​​​​
بهترین وکیل کیفری در اصفهان

امضای کاربر : موسسه حقوقی حامد امیری بهترین وکیل اصفهان ، وکیل پایه یک در اصفهان وکیل طلاق در اصفهان و مسائل حقوقی بهترین وکیل کیفری در اصفهان شما وکیل عالی در اصفهان وکیل دادگستری اصفهان به صورت حضوری و غیرحضوری
شنبه 28 دی 1398 - 11:17
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :